Укладання бруківки

 

укладання бруківки та тротуарної плитки

Основою якісного укладання бруківки є ретельно підготовлена основа. У більшості випадків основою служить гравійно-піщана подушка. Для складних умов більше підійде бетонна основа. У будь-якому випадку площадка повинна бути добре спланована, при цьому строго витримані рівні і ухили для стоку води. За допомогою тротуарної плитки можна викласти безліч малюнків і кольорових композицій в залежності від вашого смаку і обраного стилю.

1.1. Планування. Намалюйте план ділянки, на якій буде укладання. Виміряйте ділянку, нанесіть розміри на план, потім розрахуйте необхідну кількість плитки для укладання, а також необхідну кількість сировини для основи (щебінь чи гравій, пісок, цемент).

1.2. Розмітка. Розмітьте за допомогою кілків і мотузки ділянку для укладання бруківки, згідно виробленому раніше плану.

1.3. Виїмка грунту. Виїмка грунту виробляється з таким розрахунком, щоб після укладання лицьова поверхня плитки вийшла на заданий рівень вашої ділянки.

1.4. Підготовка основи. Для укладання заснування ми рекомендуємо використовувати гравій (щебінь) фракцією 20-40 мм, будівельний пісок з модулем крупності 1,5 мм. Шар гравію (щебеню) укладається завтовшки 10-15 см, після чого ретельно ущільнюється вібротрамбовочноою машиною. Шар піску укладається товщиною 40-45 мм і також ретельно трамбується. Після цього перевіряється поверхність підстави. Якщо на ній є ямки, вони засипаються піском і додатково ущільнюються.

1.5. Укладання цементно-піщаної суміші. Коли основа готова можна приступати до приготування цементно-піщаної суміші. Суміш готується з розрахунку 1:6 (1 частина цементу на 6 частин піску). На основу суміш укладається шаром товщиною 30-40 мм, після чого вирівнюється і вібрується.

1.6. Укладання плитки та бруківки. Укладаючи плитку, потрібно стежити за тим, щоб підстава була б максимально рівною і щільною. Уклавши плитку, слід притиснути її до поверхні підстави руками і якщо вона не «ходить», злегка підбити гумовою киянкою. Якщо ж зміщення відбувається, потрібно підняти плитку і додатково вирівняти підставу. Між плитками рекомендується залишати проміжок 1-2 мм, для цього можна використовувати хрестики. При укладанні наступної плитки вирівнювання по горизонталі щодо попередньої плитки проводиться за допомогою рівня.

1.7. Різка. Якщо плитка при підході до складних частин будинку (ганок, веранда і т.п.), не стикується з ними, здійснюється різання плитки машинкою (болгаркою) з відрізним кругом по каменю.

1.8. Заповнення швів і шліфування. Після того, як всі плитки покладені, треба засипати готову ділянку дрібним піском (модуль крупності 0,5 мм.) природної вологості, і затерти вуличною шваброю з жорстким ворсом. Пісок, засипається на поверхню і в стики, повинен бути чистим і не містити солей і органічних матеріалів, які можуть викликати появу висолів і рослин.


Увага!

  • Не виконуйте укладання плитки та бруківки в дощову погоду без спеціального навісу
  • Не посипайте плитку тирсою

 

2. У випадку, якщо Ваша ділянка має «складний» грунт, потрібно враховувати, що його зсув може деформувати плитку. У цьому випадку пропонується більш складне укладання, яке гарантує довговічність. Грунт покривається шаром бетону товщиною 80 мм, потім цементно-піщаною сумішшю товщиною 40 мм, яка трамбується і зверху укладається плиткою.

3. Можливе укладання і на розчин. Вона застосовується при екстремальній експлуатації. Основою служить армована бетонна стяжка, на яку наноситься шар розчину товщиною 25 мм, і на нього укладається плитка, яка відразу посипається піском.

 

Галерея робіт

Укладання бруківки ціни у ЛьвовіВстановлення бордюрів ціна у Львовівстановлення бруківки ціни у Львовіукладання тротуарної плитки ціна львів

укладання бруківки у м. Львів