Сантехнічні роботи

 

Встановлення сантехніки, опаленняСантехнічні роботи являють собою складний комплекс різних технологічних процесів з прокладання інженерних мереж та монтажу систем опалення, водопостачання і каналізації. При будівництві будинку виконуються наступні види сантехнічних робіт:

 

  • Прокладання зовнішніх і внутрішніх трубопроводів опалення, водопроводу і каналізації
  • Установка опалювальних приладів
  • Монтаж сантехнічних приладів
  • Монтаж систем опалення, водопроводу і каналізації
  • Встановлення приладів обліку витрати води

 

Сантехнічні роботи займають важливе місце в загальному будівельному процесі, вони призначені для створення і підтримки нормальних умов життєдіяльності людини та функціонування інженерних мереж. Сантехнічні прилади та системи забезпечують будинок холодною та гарячою водою, теплом, створюють комфорт і умови для гігієни. При проектуванні і виборі сантехнічних схем і приладів необхідно дотримуватися принципу комплексності, який передбачає правильний їх підбір та встановлення з урахуванням індивідуальних побажань власника будинку і функціональних можливостей приладів. Сантехнічні роботи є однією з найбільш витратних статей бюджету у будівництві будинку, але немає сенсу намагатися заощадити на сантехнічних матеріалах та якості робіт, тому що це в подальшому може призвести до ще більших витрат на виправлення помилок.

Сантехнічні роботи починаються з установки радіаторів опалення після завершення штукатурних робіт у приміщеннях. Потім відбувається монтаж водопровідних, каналізаційних труб і труб системи опалення, установка сантехнічних приладів. Для влаштування трубопроводів застосовуються пластмасові труби, сталеві, оцинковані або з цементно-піщаним покриттям. Зовнішня поверхня сталевих труб, що прокладаються в грунті, повинна бути захищена від корозії бітумним або іншим антикорозійним покриттям. Зовнішні трубопроводи необхідно закладати на 0,5 м глибше рівня промерзання грунтів. Літній водопровід рекомендується прокладати безпосередньо по землі на опорах. Він може приєднуватися до внутрішнього водопроводу будинку, забезпечуючи полив саду та городу, а також забезпечувати водою літню кухню та господарські споруди.

Найпоширенішими матеріалами для внутрішнього водопроводу останнім часом є металопластикові та поліпропіленові труби. Вони надійні, прості й зручні при монтажі, не вимагають зварювання, при експлуатації на них не утворюються вапняні відкладення, довговічні. Більш надійними і довговічними вважаються мідні труби, але вони дуже дорогі: витрати на мідні труби, комплектуючі до них і на монтаж, приблизно в 1,5 рази вище, ніж на металопластик.

У тому випадку, коли прокладка зовнішніх каналізаційних випусків і трубопроводів проводиться вище глибини промерзання грунту, їх утеплюють засипкою з шлаку, піску, керамзиту або іншими теплоізоляційними матеріалами. Мінімальна глибина закладення трубопроводів від поверхні землі до верху труби в місцях можливого проїзду автотранспорту повинна бути не менше 0,7 м, в інших місцях - 0,5 м.

При укладанні самопливних трубопроводів застосовуються безнапірні азбестоцементні труби на муфтових з'єднаннях або розтрубних з'єднаннях. При укладанні напірних трубопроводів можна використовувати пластмасові труби на муфтових або розтрубних з'єднаннях, азбестоцементні водопровідні труби на муфтових з'єднаннях, а також сталеві труби, які повинні бути з зовнішньої і внутрішньої антикорозійним захистом. Діаметр зовнішніх трубопроводів самопливної каналізації, як правило, повинен бути не менше 100 мм, а ухил - 0,01, при цьому через кожні 15 м, а також у місцях поворотів і приєднань в каналізаційній мережі влаштовують оглядові колодязі. Колодязі повинні закриватися кришками з теплоізоляцією.

При проектуванні сантехнічних схем і розробці інтер'єру ванних кімнат, санвузлів або кухонь необхідно враховувати функціональні та технічні можливості сантехнічного обладнання. Все має бути максимально продумано і розраховано: обробка, підбір плитки, освітлення, аксесуари. Професійне укладання керамічної плитки у ванній кімнаті і туалеті має велике значення в оформленні інтер'єру, але пріоритет повинен все робитися на їх оснащення сантехнічним обладнанням.

Дуже часто забудовник на догоду дизайну наполягає на технічно необгрунтованої розстановці сантехніки, що може призвести до небажаних наслідків. При неправильній розстановці сантехнічних приладів і великих трасах каналізаційних труб, буде відбуватися їх засмічення, які в подальшому буде важко прочистити. Тому при проектуванні самої сантехнічної системи і виборі сантехнічних приладів необхідно знаходити компроміс між дизайнерським рішенням і функціональної можливістю приладів.

 

Галерея работ

Сантехничные работы цена львовМонтаж сантехники цены львовустановка водоснапжения цена во Львовеустановка отопления в доме цена львов

сантехнічні роботи у м. Львів