Оздоблення каменем

 

Кладка з природного каменя

 

укладання природного каменя

Сучасні будови, оздобленні природним каменем, - стильно, красиво, виразно і органічно вписуються в ландшафт поруч стоячих споруд. Найдивніше полягає в достатній простоті обробки, яку можна здійснити власними руками, для цього слід лише подбати про точне дотримання деяких правил кладки.

У першу чергу варто звернути увагу на розташування самих каменів у кладці, ідеальним буде таке, яке повторить розміщення в природних умовах, саме з цієї причини неприпустимо шаруваті камені укладати на ребро. В основному розміщення каменів повністю повторює звичайну цегляну кладку. Дана міра збалансовано розподілить навантаження і поліпшить скріплення каменів.

По можливості уникайте суцільних вертикальних швів, які б могли зіпсувати зовнішній вигляд обробленої стіни. Кількість розчину між каменями має бути достатнім, до 30 мм, при цьому товщина шва всюди повинна бути однаковою. Великі проміжки стіни, не закриті самими дрібними каменями повинні бути залиті розчином, більш міцним, ніж для кладки цегли. Для подальшого захисту стіни від вологості і появи грибка, розчин у швах затирається спеціальною кельмою.

Камені в кладці розташовують таким чином, щоб з основної площини стіни виступали їх особові частини, хаотичний безлад додасть природності всій кладці. Великі камені прийнято розташовувати по кутах чи в основі кладки, для загальної маси стіни підбирають плоскі камені. При завершенні роботи, протягом короткого часу рекомендується видаляти залишки розчину, що потрапили на самі камені в кладці, щоб уникнути зміни кольору каменя і естетичного сприйняття.


Облицювання натуральним каменем

 

Оздоблення природним каменем Облицювальний натуральний камінь перетворює будь-яку будівельну споруду і робить його неповторним, стильним і благородним. Такі будови неодмінно будуть вигідно виділятися серед традиційно оштукатурених або оброблених сусідніх будинків.

Останньою дизайнерської тенденцією стала облицювання фасадів природним каменем. Професійні будівельники і дизайнери вважають камінь оптимальним варіантом серед різних видів натурального матеріалу і все більш краще працювати саме з ним.

Якісно виконана робота з облицювання фасадів природним каменем допоможе не лише облагородити будинок, але й поліпшити його практичні сторони. Адже  камінь володіє практично унікальними фізико-хімічними особливостями.

Ці властивості природного каменя насамперед ідеальні для зовнішнього облицювання, коли влітку в облицьованому будинку не спекотно, восени і навесні - сухо, а взимку тепло. Природний камінь має низьку теплопровідність, високу вологостійкість, хорошу міцність і довговічність. Природно, що комерційна цінність таких будов досить висока.

Палітра відтінків облицювального природного каменя також різноманітна. Його природні кольори такі як сірий, зелений, червоний, жовтий і коричневий найбільш поширені. Також обробивши камінь термічно, можна отримати унікальний рожевий колір. Популярним є також застосування поєднань різних відтінків каменя. Професійне поєднання допоможе щось особливо виділити в облицьованні будівлі, а щось навпаки приховати. Найбільш популярним кольором є сьогодні сіро-зелений камінь, в облицюванні цоколя або фасаду будинків, тому що він краще інших відтінків підкреслює дійсність і природність та чудово поєднується з іншими дизайнерськими прийомами, в оформленні будинків і ландшафтному дизайні.

Камінь жовто-коричневого, червоного і рожевого відтінків добре поєднується з черепичними покриттями і цегляними кладками. Оригінальні поєднання природного каменя різного за кольором і фактурою займають гідне місце в дизайнерських рішеннях і дають величезний простір для фантазії декораторів і дизайнерів. По фактурі натуральний камінь буває колотим, листковим, розпиленим і рваним. Також камінь може мати різноманітну художню обробку граней. У підсумку таке різноманіття фактур і відтінків натурального  каменя  здатне перетворити будь-яку будівлю в унікальний високохудожній, оригінальний і неповторний твір природного мистецтва.

Відзначимо також, що все різноманіття варіантів облицювання підходить як для сучасних міських видів, так і для заміських природних ландшафтів.

До того ж сама природа наділила кожну плитку каменя неповторним малюнком з незвичайними розводами та візерунками. Така прикраса ще більше збільшує цінність цього природного каменя, адже кожному господарю будинку хочеться, крім надійності і довговічності, бачити в будинку щось досконале за своєю красою.

ремонтно-оздоблювальні роботи у м. Львів