Огорожі

Огорожі бетонні у ЛьвовіУсі минулі століття наші предки споруджували огорожі, первісною функцією яких була охорона території від ворожих набігів. Зараз часи змінилися і паркан - це всього лише позначення меж володіння. Навіть високі масивні огорожі не завжди можуть бути перешкодою для проникнення на територію небажаних гостей. У більшості країн взагалі відійшли від будівництва огорож або замість них саджають тільки живопліт, кущі. Саме жива огорожа найменше порушує гармонію навколишнього середовища, не викликаючи разом з тим почуття відособленості. Зрозуміло, неможливо відразу змінити багатовікову традицію, настільки глибоко шановану у нас в Україні. З іншого боку, необхідно хоча б переглянути традиції зведення огорож, перетворити встановлювані паркани в більш стримані споруди, що гармоніюють з навколишнім середовищем.

Вибираючи матеріал для майбутнього паркану, продумайте, як огородження з цього матеріалу буде поєднуватися з будинком і з іншими архітектурними елементами ділянки - доріжками, квітниками, альтанками або альпійською гіркою. На невеликих стандартних ділянках кожен елемент на увазі, і одна випавша із загальної картини деталь здатна порушити гармонію всього простору.

Якщо у вас ділянка з великими перепадами висот, то можливо для вирівнювання майданчика ви захочете влаштувати підпірну стінку, яка краще всього виглядатиме з натурального або штучного каменю. Ковані елементи паркану зі стовпами з валунів абсолютно змінять картину.

Естетичні й довговічні також зварні або зварені з елементами ковки огорожі з цегляними або бетонними стовпами. Це один з варіантів пристрою комбінованого паркану. Стовпи і цоколь такої огорожі роблять з міцних матеріалів (каменю, бетону, цегли), а прольоти заповнюють ажурними металевими елементами або дерев'яними секціями.

Встанолення огорожі з каменя у ЛьвовіУ разі влаштування стовпів комбінованого паркану із цегли, потрібно вибирати особливо міцний облицювальний матеріал для того щоб уникнути руйнівного впливу навколишнього середовища. У противному випадку, через кілька років буде потрібна реставрація стовпів.

Ну і, звичайно, чудово виглядають бетонні стовпи, форма яких може бути самою різною і оригінальною і при цьому термін служби складає не менше 50 років. Залишається тільки вибрати відповідний проект огорожі і в результаті на Вашій ділянці з'явиться гарний паркан. Якщо на вашій ділянці стоїть дерев'яний або брусовий будинок, швидше підійдуть дерев'яні огорожі. Дерево і сьогодні залишається одним із затребуваних матеріалів при зведенні огорожі. Дерев'яні паркани не тільки прості в установці, відносно недорогі, але і органічно вписуються в заміський ландшафт.

Варіанти дерев'яних парканів можуть бути дуже різноманітними. Основним недоліком дерев'яних огорож є їх порівняльна недовговічність.

Найбільш схильні до руйнування нижня частина паркану, яка знаходиться в безпосередній близькості від землі. Такому паркану довговічності додадуть бетонні стовпи з цокольними панелями або цегляні з стрічковим фундаментом, які виключать контакт дерев'яних прольотів з грунтом і продовжать їх термін служби.

Дерев'яний паркан все ж таки потребує регулярного захисту. Стругані дошки не тільки служать довше, але й фарби (просочення) вберуть набагато менше, ніж необроблені.

Верхні частини дощечок підрізають навскіз або заокруглені не тільки для краси, але і для того, щоб вода швидше скочувалася з торців штахетин. Безсумнівно, що всі дерев'яні деталі потрібно ретельно обробляти антисептичними складниками. Зробити це слід перед складанням секцій. Якщо ж це відкласти на потім, то місця сполучення дощок з поперечними прожилинами залишаться необробленими і в них швидко з'явиться цвіль і деревна гнилизна.

Найбільш бюджетним є огорожа з металевої сітки. Сітка «рабиця» - найдешевший матеріал. Популярність такого паркану забезпечила не тільки ціна, але і простота встановлення: його легко натягнути, прибити або приварити до дерев'яних, азбестоцементних стовпів або металевим трубам. А замість того, щоб викопувати ями і бетонувати стовпи, можна пробурити в землі отвори діаметром 10 см і глибиною 30 см, а на решту глибину (до півметра) трубу просто забити. Щоб сітка на огорожі не провисала, по верхній її частині можна пропустити трос.

Крім оцинкованої «рабиці», існують сітки з полімерним покриттям.  Їх вартість в два рази дорожча оцинкованих, але зате більш довговічні. Як правило, такі сітки мають зелений колір і продаються з повним набором комплектуючих: стовпами, кріпленням, натяжними пристроями, хвіртками і комірами. Цей паркан швидко встановлюється і не вимагає уваги, але тільки в тому випадку, якщо полімерне покриття не пошкоджене при перевезенні, розвантаженні або зберіганні (будь-яка глибока подряпина - вогнище корозії).

Слід врахувати, що металеві конструкції потрібно регулярно фарбувати, інакше вони проіржавіють.

В останні роки з'явилися огорожі з бетонних плит, які вельми успішно конкурують з усіма перерахованими вище парканами і в ціні і довговічності. Але більшість з нас асоціюють ці огорожі з огорожами, якими були обнесені різні підприємства в 70-х і 80-х роках минулого століття. Хоча зовнішній вигляд цих парканів кардинально змінений, залишаються незаперечні недоліки - важка конструкція і спірна естетичність.

 

Галерея робіт

огорожі з камення ціна львівПаркани львів ціниПаркан з цегли та штахет ціна у ЛьвовіОгорожа з каменя львів ціни

огорожі у м. Львів