Штукатурні роботи

Штукатурні роботи проводяться для вирівнювання поверхонь, а отже для поліпшення їх декоративних характеристик після завершення всіх будівельних робіт. Штукатурка є самим економічним видом облицювання стін, крім декоративної функції. Вона є екраном, що захищає поверхні від проникнення вологи, покращує тепло і звукоізоляційні якості приміщення, служить протипожежним захистом.

Для внутрішніх штукатурних робіт застосовуються вапняний, гіпсовий і цементний розчини, кожен вид розчину має свою область застосування. Так, наприклад гіпсовий розчин не можна наносити на бетонну поверхню (цемент і гіпс вступають в реакцію, при якій гіпс проникає в бетонну стіну, руйнуючи її, а штукатурка в цей час роздувається і відпадає). Для бетонних стін є оптимальне застосування вапняного розчину.

Штукатурка наноситься декількома шарами, причому кожен наступний повинен наноситися після остаточного висихання попереднього. Важливо витримати період природного висихання штукатурки, оскільки застосування різноманітних прийомів, що прискорюють процес висихання, в тому числі використання центрального опалення, призведе до появи тріщин і руйнування.