Оздоблення фасадів

Гарний фасад будинку – запорука успіху та настрою будь якого власника будинку. Щоб отримати такий результат потрібно правильно і грамотно оздобити фасад своєї оселі. Декоративне оформлення житлових або офісних будівель може багато чого розповісти про його власника та мешканців.

Оздоблення фасадів будинків - це ціле мистецтво, що включає безліч напрямків і стилів.

Можна оформити будинок у класичному стилі, можна зробити його у вигляді старовинного замку, прикрасити ліпниною в стилі бароко, або навпаки, надати будівлі сучасний вигляд.

Оздоблення фасадів – основні роботи

Оздоблення фасадів все частіше застосовується як для приватних будинків, так і для великих торгових центрів та іншого роду громадських будівель. Сьогодні будівельний ринок дає можливість вибрати будь-який матеріал і технологію обробки фасадів. Тому роботам з оздоблення фасаду приватного або заміського будинку, або котеджу необхідно приділяти пильну увагу.

Оздоблення фасаду будинку включає наступні роботи:

  • Штукатурка фасаду
  • Фарбування фасаду
  • Облицювання фасаду різними декоративними матеріалами

Оздоблення фасадів будинків виконує не тільки декоративну роль, але і несе певну функцію. Тому ще на етапі проектування потрібно обмірковувати різноманітність способів і матеріалів обробки самої конструкції будівлі та її утепленням. І ще одна незмінна умова для зовнішнього оформлення будинку - це її гармонійне поєднання з навколишнім ландшафтом і присадибною територією.

Види декоративного оздоблення фасадів

У наш час посилено розвивається будівництво приватних будинків. Можна сміливо стверджувати, що декорування та оздоблення фасаду будинку виступають своєрідною візитною карткою його господаря. Фасад будинку не є чимось відокремленим - це частина будівлі.

Існує кілька видів декоративного оздоблення фасадів. Можна виділити найпопулярніші з них:

  • Оздоблення декоративною штукатуркою
  • Оздоблення фасадним декором
  • Оздоблення каменем (штучним або натуральним)
  • Оздоблення керамогранітом і клінкерною плиткою
  • Оздоблення облицювальною цеглою та ін.

Кожна з даних різновидів робіт по фасаду має свої переваги і недоліки, тому при виборі відповідного варіанту слід звертати увагу на її технічні та експлуатаційні властивості. Потрібно також враховувати і естетичні особливості того чи іншого виду робіт.

Багато в чому зовнішній вигляд фасаду визначається внутрішнім плануванням будівлі, будівельними матеріалами і конструкцією зовнішніх стін. Крім цього, при зовнішньому оформленні фасаду, потрібно враховувати призначення будівлі, кількість поверхів, розташування будівлі у системі забудови, планування території, кліматичні чинники при проведенні робіт і природні, географічні чинники.

Вартість декоративного оздоблення фасаду будинку

На жаль скласти прайс декоративного оформлення фасаду будинку неможливо без урахування побажань замовника, і точного обсягу робіт і матеріалів - ця цифра для кожного об'єкта різна. Ціна на оздоблення фасаду залежить від цілого ряду параметрів: особливостей будівлі, використовуваних матеріалів і т.д. При визначенні вартості робіт також можуть братися до уваги і температурні умови навколишнього середовища, при яких дані роботи виконуються. Все це, як правило, знаходить відображення в прайс-листі на роботи, при обробки фасадів будівель.