Огорожі - паркани

Усі минулі століття наші предки споруджували огорожі - паркани первісною функцією яких була охорона території від ворожих набігів. Зараз часи змінилися і огорожа - це всього лише позначення меж володіння, навіть висока і масивна вона не завжди може бути перешкодою для проникнення на територію небажаних гостей.

У більшості країн взагалі відійшли від будівництва парканів або замість них саджають тільки живопліт, кущі. Саме жива огорожа найменше порушує гармонію навколишнього середовища, не викликаючи разом з тим почуття відособленості. Зрозуміло, неможливо відразу змінити багатовікову традицію, настільки глибоко шановану у нас в Україні. З іншого боку, необхідно хоча б переглянути традиції будівництва огорожі, перетворити їх в більш стримані споруди, що гармоніюють з навколишнім середовищем.

Вибираючи матеріал для майбутнього паркану, продумайте, як огородження з цього матеріалу буде поєднуватися з будинком і з іншими архітектурними елементами ділянки - доріжками, квітниками, альтанками чи альпійською гіркою. На невеликих стандартних ділянках кожен елемент на увазі і одна випавша із загальної картини деталь здатна порушити гармонію всього простору.

Якщо у вас ділянка з великими перепадами висот, то можливо для вирівнювання майданчика ви захочете влаштувати підпірну стінку, яка краще всього виглядатиме з натурального або штучного каменю. Естетичні й довговічні також зварні огорожі з елементами ковки з цегляними або бетонними стовпами. Це один з варіантів пристрою комбінованого паркану. Стовпи і цоколь такої конструкції роблять з міцних матеріалів (каменю, бетону, цегли), а прольоти заповнюють ажурними металевими елементами або дерев'яними секціями.

У разі влаштування стовпів комбінованого паркану із цегли, потрібно вибирати особливо міцний облицювальний матеріал для того щоб уникнути руйнівного впливу навколишнього середовища. У противному випадку, через кілька років буде потрібна реставрація стовпів. Ну і, звичайно, чудово виглядають бетонні стовпи, форма яких може бути самою різною і оригінальною і при цьому термін служби складає не менше 50 років. Залишається тільки вибрати відповідний проект і в результаті на Вашій ділянці з'явиться гарний паркан.

Якщо на вашій ділянці стоїть дерев'яний або брусовий будинок, швидше підійдуть дерев'яні огорожі. Дерево і сьогодні залишається одним із затребуваних матеріалів при будівництві огорожі. Дерев'яні паркани не тільки прості в установці, відносно недорогі, але і органічно вписуються в заміський ландшафт, варіанти можуть бути дуже різноманітними.

Найбільш бюджетним є огорожа з металевої сітки. Сітка «рабиця» - найдешевший матеріал. Популярність такого паркану забезпечила не тільки ціна, але і простота встановлення. Крім оцинкованої «рабиці», існують сітки з полімерним покриттям. Їх вартість в два рази дорожча оцинкованих, але зате більш довговічні. Як правило, такі сітки мають зелений колір і продаються з повним набором комплектуючих: стовпами, кріпленням, натяжними пристроями, хвіртками і комірами. Цей паркан швидко встановлюється і не вимагає уваги, але тільки в тому випадку, якщо полімерне покриття не пошкоджене при перевезенні, розвантаженні або зберіганні.

В останні роки з'явилися огорожі з бетонних плит, які вельми успішно конкурують з усіма перерахованими вище парканами і в ціні і довговічності. Але більшість з нас асоціюють ці огорожі з такими, якими були обнесені різні підприємства в 70-х і 80-х роках минулого століття. Хоча зовнішній вигляд цих парканів кардинально змінений, залишаються незаперечні недоліки - важка конструкція і спірна естетичність.